Diş Bakım Tedavi

    Tartar veya plak diş üzerine yerleşmiş kireçlenme olarak tanımlanabilir. Standart diş fırçalama yöntemleri ya da çalkalamak tartarların ortadan kalkmasında tek başına yeterli değildir. Tartar diş üzerindeki plakların sürekliliği sonucu oluşur.Diş eti iltihabı (Gingivit) direkt olarak tartar sebebiyle oluşmaz. Fakat diş üzerindeki pürüzlü yüzey bakteriler için ideal zemin hazırlar. Acı verici,tehlikeli ve kötü görüntüsünün ötesinde sağlıksızdır. Diş eti iltihabıyla birlikte dostlarımız acı çekebilir ve sonunda yemek yemeyi durdurabilir. Sonuç olarak tek tek dişlerini ya da muhtemel durumlarda tüm dişlerini diş eti iltihabı sonucu kaybedebilir. Diş eti tedavisi yapılması şarttır.

    Aynı insanlarda olduğu gibi kedi ve köpeklerde de ağız ve diş bakımı son derece önemlidir. Tüm hastalarımız aşı uygulaması veya kontrol için kliniğimize geldiğinde mutlaka detaylı ağız ve diş muayenesi yaptırmanızı tavsiye ederiz.

   Yine gerekli görüldüğü taktirde dostlarımıza detertaj (diş taşlarının temizlenmesi), basit ve ya komplike diş çekimleri, kanal tedavisi ve implant uygulamaları kliniğimizde başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

Copyright © 2018 - biVeteriner Veteriner Klinik Programı